Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Jak dobrać rozmiar paska damskiego? Praktyczne wskazówki

Wybór damskiego paska to nie lada wyzwanie – zwłaszcza dla kogoś, kto robi to po raz pierwszy. Paski noszone są nie tylko do spodni – stanowią też ważny element wielu stylizacji. Obecnie wybór w tym zakresie jest ogromny, więc każda modna pani znajdzie coś dla siebie. Bardzo ważne jest, aby kupić model w odpowiednim rozmiarze.

Jak wybrać pasek w dobrym rozmiarze? Najpierw zmierz siebie!

Wiele osób wychodzi z założenia, że aby prawidłowo dobrać rozmiar paska, wystarczy po prostu go zmierzyć. Jego długość ma oczywiście ogromne znaczenie w omawianym kontekście, ale to nie wszystko. W pierwszej kolejności trzeba poznać obwód swoich bioder i pasa – w zależności od tego, w którym z tych miejsc pasek będzie noszony.

Jak Dobrac Pasek Damski

Dobór rozmiaru paska – co dalej?

Znając powyższe obwody, można przystąpić do wyboru paska, zawsze biorąc poprawkę na to, żeby był on dłuższy, niż wynosi obwód pasa lub bioder. Jeżeli np. kobieta ma w pasie 80-85 cm, powinna zdecydować się na rozmiar paska 85. Ile to cm? Długość takiego paska bez klamry wynosi 100 cm, przy czym pierwsze oczko znajduje się na 75 cm, a ostatnie na 90 cm. Z kolei przy obwodzie pasa 95-100 cm zaleca się paska w rozmiarze 100 – czyli od długości 115 cm (bez klamry), gdzie pierwsze oczko umieszczone jest na 90 cm, a ostatnie na 105 cm.

Dobor Paska Damskiego

Pasek w odpowiednim rozmiarze – czy trudno go wybrać?

Na podanych powyżej przykładach widać wyraźnie, że wybór właściwego rozmiaru paska damskiego nie jest wcale aż tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. Z każdym następnym nabytkiem przychodzi to coraz łatwiej – trzeba po prostu nabrać wprawy. Niezwykle istotne jest to, żeby pasek nie był ani za długi, ani za krótki. W praktyce oznacza to dokładnie tyle, że nie powinno być żadnego problemu z zapięciem go na środkową dziurkę. Dzięki temu w razie czego będzie można swobodnie go poluzować, jeśli zajdzie takowa konieczność. Pasek, który zda się zapiąć na środkową dziurkę, to zdecydowanie uniwersalne rozwiązanie.

Pasek W Odpowiednim Rozmiarze

Rozmiar paska a materiał, z jakiego został wykonany

Kupując damski pasek, należy mieć na względzie materiał, z jakiego go zrobiono. Największą popularnością cieszą się modele skórzane – nic dziwnego, ponieważ są solidne i trwałe. Naturalna skóra ma jednak to do siebie, że w miarę upływu czasu nieco się rozciąga – przeważnie do 2-3 cm. Nie wolno tego traktować w kategoriach defektu paska – wynika to po prostu z właściwości omawianego materiału. Rzecz jasna oprócz pasków skórzanych w sprzedaży dostępne są też modele ze sztucznej skóry, materiałowe czy plastikowe.

Pasek damski – o czym jeszcze pamiętać?

Kwestie praktyczne odgrywają w przypadku wyboru damskiego paska bardzo ważną rolę. Niemniej przy tej okazji nie sposób pominąć aspektu estetycznego. Pasek musi się podobać właścicielce i pasować do konkretnych stylizacji – bez względu na jego długość czy grubość. Czarne i brązowe modele to absolutna klasyka gatunku, ale czasem warto zaszaleć i pokusić się o zakup paska w odważniejszym kolorze, np. czerwonym, zielonym czy fioletowym.